BLOG

20 rokov Mundipharmy na Slovensku

Spoločnosť Mundipharma je rodinná firma

V roku 1952 sa dvaja bratia Mortimer D. a Raymond R. Sackler rozhodli kúpiť americkú spoločnosť Purdue, ktorá vytvorila základy pre dnešnú Mundipharmu s celosvetovým pôsobením.
Hlavným portfóliom spoločnosti v tom čase boli produkty v oblasti dezinfekcie a hygieny.

Významným prelomom pre Slovensko bol rok 1996, keď sme otvorili pobočku spoločnosti Mundipharma a s prvými liekmi proti bolesti, ktoré boli uvedené na trh, sme spôsobili doslova revolúciu v jej liečbe. Vďaka širokému portfóliu liekov proti bolesti si Mundipharma dodnes udržuje vedúcu pozíciu na slovenskom trhu.

Navyše sme v roku 2002 obohatili naše portfólio o oblasť onkohematológie a v roku 2013 aj o liečbu astmy.

Náš úspech je spojený s hodnotami, ktoré sú základom fungovania všetkých zamestnancov spoločnosti Mundipharma. Každého človeka vnímame ako jedinečnú bytosť, pristupujeme k nemu s rešpektom a úctou. Zohľadňujeme potreby našich partnerov a pacientov, máme odvahu meniť veci a prispôsobovať sa novým výzvam. Preto sa nám počas 20 rokov pôsobenia na slovenskom trhu podarilo vybudovať profesionálne vzťahy a získali sme dôveru našich klientov aj pacientov.

Rok 2016 je pre nás rokom osláv 20. výročia vzniku pobočky Mundipharmy na Slovensku. Je to čas, keď sa vraciame do minulosti a hodnotíme, čo sa nám podarilo. Spolu s nami sa obzreli do minulosti aj naši partneri, zaspomínali spolu s nami na svoje najväčšie zážitky spojené s Mundipharmou a navyše nám podarovali aj milé blahoželania k jubilejnému výročiu na Strom prianí.